Dodany: 2012-01-16 13:39:46

Czym jest opracowywanie map do celów projektowychZakres prac związanych z wykonywaniem map do celów projektowych które wykonuje geodeta Wrocław ogranicza się przede wszystkim wykonania projektów zawierających wszystkie punkty odnoszące się do danej inwestycji gdy mowa o nieruchomościach.

 

Należy przy tym powiedzieć, że opracowanie mapy do celów projektowych jest podstawą każdej inwestycji budowlanej. Bez tego nie ma możliwości zgodnie z prawem rozpoczęcia budowy, każda mapa musi zostać stworzona na podstawie innej już istniejącej a więc należy wykonać jej kopię w odpowiedniej skali. Inwestor może i byłby w stanie wykonać wszystkie prace z tym związane lecz nie posiada stosownych uprawnień, niezbędny jest więc geodeta Wrocław, który stworzy projekt i przedstawi go inwestorowi, który po zapoznaniu się złoży stosowne dokumenty we właściwym urzędzie.

 

Każda mapa, którą wykonuje geodeta Wrocław musi zawierać przy tym jednocześnie wszystkie punkty znajdujące się w obszarze danej inwestycji z jednoczesnym uwzględnieniem 30 metrowego pasa terenu w skali 1:500 a w przypadku obiektu liniowego 1:1000..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest opracowywanie map do celów projektowych
Nick: