Dodany: 2012-01-16 13:38:02

Czym jest tyczenie budynkówPodjęcie prac ziemnych, związanych z przygotowaniem miejsca pod fundamenty to druga kwestia o której powinniśmy pamiętać. Znacznie ważniejszą jest jednak wytyczenie miejsc, gdzie w przyszłości będą znajdować się poszczególne pomieszczenia domu.

 

Aby znacząco ułatwić sobie te czynności warto zastosować już sprawdzone zasady tyczenie: metodę kołkową oraz ław drutowych. Takie rozwiązanie z pewnością podpowie nam geodeta Wrocław, któremu zlecimy prace związane ze stworzeniem map geodezyjnych. Może oczywiście tyczyć także kierownik budowy, nie mniej jednak o wiele korzystniejsze rozwiązanie to właśnie geodeta Wrocław.

 

Przed przystąpieniem przez niego do prac należy ustalić ich zakres. Oszczędzimy wówczas nie tylko mnóstwo czasu lecz również pieniędzy które musielibyśmy wydać na poprawki. A jak wiemy zawsze są one kosztowne, zwłaszcza, że geodeta Wrocław ich nie przewidział wcześniej. Im więcej ich będzie tym koszt całości inwestycji będzie rósł. Dzięki wyżej wskazanym metodom inwestor zyskuje pewność, że prace wykonane zostały z uwzględnieniem warunków środowiskowych dających jednocześnie możliwość ochrony przez zbyt obfitymi opadami czy też silnym wiatrem..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest tyczenie budynków
Nick: