Dodany: 2012-01-16 13:32:13

Czym jest wznowienie granic nieruchomościCzasami zdarza się, że znaki graficzne naniesione na mapie geodezyjnej wyznaczające prawnej granice nieruchomości zostały usunięte bądź zniszczone. Wówczas nie ma innej rady jak przeprowadzenie wznowienia granic nieruchomości.

 

Musi wykonać to jednak geodeta Wrocław na podstawie dokumentacji dotyczącej danej nieruchomości, która jednocześnie musi posiadać moc dowodową. Niema więc konieczności przeprowadzania od początku całościowego wytyczania granic nieruchomości jak czyni to geodeta Wrocław gdy w danej nieruchomości wykonywane są one po raz pierwszy.

 

Wówczas dokumentacja włącznie z opisanymi poszczególnymi granicami nieruchomości zostanie dopiero stworzona. Wyznaczanie granic kolejny raz w przypadku opisanym na początku niniejszego tekstu będzie mogło zostać przeprowadzone bez najmniejszych problemów o ile geodeta Wrocław z którego pomocy będziemy chcieli skorzystać będzie chciał podjąć się tego zadania. A podjąć będzie chciał się na pewno, gdyż jeszcze nie raz będziemy zapewne korzystać z jego usług. Poza tym za taką czynność będziemy musieli zapłacić..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest wznowienie granic nieruchomości
Nick: