Dodany: 2012-01-16 11:32:28

Czym są nieruchomościNieruchomości to bardzo szeroka dziedzina. Stwierdzenie to odnosi się bowiem do wielu ich typów oraz rodzajów. Z tego względu wyróżniamy nieruchomości Olsztyn będące jednocześnie gruntami, budynkami jak również lokalami użytkowymi przeznaczonymi pod wynajem.

 

Tak czy inaczej definicja opisująca nieruchomości mówi jasno, że są to części powierzchni ziemskiej (grunty), budynki oraz części tych budynków trwale z gruntami związane do których mają zastosowanie odpowiednie przepisy prawa budowlanego oraz gospodarki nieruchomościami. Nie trudno się domyślić więc, że normy charakteryzujące nieruchomości Olsztyn to oczywiście prawi budowlane, geodezja jak również kartografia, kiedy mowa o pozwoleniach na budowę nowych budynków.

 

Pomimo pominięcia gruntów również i one w powyższych przepadkach mają ogromne znaczenie. Stanowią bowiem podstawę każdej budynkowej nieruchomości Olsztyn niezależnie od tego czy będzie ona komercyjną czy też nie. Budynek musi stać przecież na działce będącej przecież gruntem. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym są nieruchomości
Nick: