Dodany: 2012-01-16 12:15:15

Kto płaci podatek od nieruchomościObowiązek płacenia podatków od nieruchomości Olsztyn spoczywa nie tylko na osobach fizycznych, posiadających mieszkania własnościowe jak również domy. Spoczywa on również na osobach prawnych jak też nie posiadających osobowości prawnej, będących jednocześnie właścicielami nieruchomości Olsztyn.

 

Nie wszyscy jednak właściciele zobowiązani są do takiej samej wysokości opłat podatkowych. Wszystko zależy od tego jakiej powierzchni nieruchomości Olsztyn są ich własnością. Gdy będą to grunty sytuacja jest wiadoma. Gdy jednak podstawą opodatkowania będzie nieruchomości budynkowe, obowiązek podatkowy dotyczyć będzie tylko i wyłącznie powierzchni użytkowej lokalu którego właściciele obowiązany jest do zapłaty należnego państwu podatku.

 

Gdy od obowiązki tego będzie się uchylać grożą mu bardzo poważne konsekwencje karno- skarbowe, włącznie z karami pieniężnymi jak również karą pozbawienia wolności adekwatną do specyficznej sytuacji, w której znajduje się osoba. Nad przestrzeganiem obowiązku podatkowego związanego z podatkiem od nieruchomości czuwają organy z terenu gminy..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kto płaci podatek od nieruchomości
Nick: